Drodzy Rodzice,

„Smoczuś” to pierwszy w Zielonej Górze prywatny żłobek dla dzieci w wieku od 5 m-ca do 3 lat, zarejestrowany w Urzędzie Miasta Zielona Góra (nr wpisu 05.10.2012 WO-IX 7330.1.4.2012) oraz (nr wpisu WO-IX 7330.1.6.2015)

Wpisów dokonano na podstawie art. 30 ustawy z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 – Dz. U. Nr 45, poz. 235 z późn. zm.

Dzieci przebywają u nas w małych grupach, w domowej atmosferze. Każdy Maluszek jest traktowany wyjątkowo a plan dnia dostosowujemy indywidualnie do Jego potrzeb.

Pierwszy żłobek otworzyliśmy w roku 2010 na ulicy Migdałowej w Zielonej Górze. Było to kameralne miejsce dla kilkunastu Dzieci a prywatne żłobki praktycznie jeszcze nie działały w Zielonej Górze. W roku 2010 nie było jeszcze żadnych przepisów regulujących działanie prywatnych żłobków w Polsce. Nie było też żadnych programów dofinansowań dla Rodziców. Dwa lata później, w roku 2012, ze względu na bardzo duże zainteresowanie naszym żłobkiem, przenieśliśmy się do większego budynku przy ulicy Chmielna 1. 

Rosnące zainteresowanie naszymi usługami zaowocowało otwarciem, w roku 2015 oddziału na ulicy Piaskowa 2a.

W roku 2020 ze względu na niesłabnące zainteresowanie Rodziców naszymi usługami, podjęliśmy decyzję o rozbudowie oddziału na ul. Piaskowej, o kolejne 34 miejsca. Inwestycja została dofinansowana ze środków funduszu pracy w ramach programu MALUCH+ 2021.  W chwili obecnej, po rozbudowie, oddział na ul. Piaskowej dysponuje 94 miejscami dla Dzieci.

Żłobek na ul. Piaskowej posiada duży parking ze szlabanem a Rodzic otrzymuje do niego  indywidualny dostęp dzięki czemu bez problemu zaparkuje samochód na naszym parkingu.

Dbając o zdrowie naszych dzieci, wszystkie sale w naszym żłobku są regularnie (codziennie) dezynfekowane. Wykorzystujemy do tego celu certyfikowane środki ochrony powierzchni oraz ozonator, dzięki czemu zmniejszamy do minimum ryzyko występowania wszelkiego rodzaju bakterii oraz wirusów. W żłobkach znajdują się także stanowiska do dezynfekcji rąk (dla Rodziców oraz naszych Pracowników).

Nasze oddziały w Zielonej Górze:

ul. Chmielna 1 – 30 miejsc

ul. Piaskowa 2a – 94 miejsca (z czego 34 miejsca utworzone przy  dofinansowaniu z programu MALUCH+ 2021)

  • ​fachową opiekę,​
  • pielęgnację​,
  • stałą współpracę z Rodzicami​,
  • przyjazną atmosferę​,
  • opiekę medyczną
  • j.angielski – Musical Babies – zajęcia muzyczno-ruchowe po angielsku (dla wszystkich grup wiekowych)
  • Rytmika  (dla wszystkich grup wiekowych)
  • Kraina Eksperymentów – doświadczenia naukowe dla grupy starszaków.
  • Zajęcia ogólnorozwojowe z elementami karate (dla wszystkich grup wiekowych)

Kilka razy w roku odbywają się spotkania z ciekawymi gośćmi reprezentującymi różne zawody (np. Strażak, Policjant, Listonosz itp.)

Nasze żłobki są otwarte również w czasie wakacji 😊😊😊