Wszystkie zajęcia dodatkowe są wliczone w cenę czesnego.

J. angielski – prowadząca Agnieszka Szabela
Musical Babies to zajęcia muzyczno – ruchowe po angielsku dla dzieci od szóstego miesiąca życia do trzech lat.
Zajęcia mają na celu połączenie istotnych elementów ułatwiających przyswajanie języka obcego, a mianowicie wczesne, bezstresowe osłuchanie się z językiem, zabawy z rytmem, muzykę klasyczną i ruch. Zajęcia prowadzone są w języku angielskim i na ich etapy składa się śpiewanie piosenek, mówienie rymowanek przez osobę prowadzącą przy równoczesnym wykonywaniu określonych, często zabawnych czynności przez dzieci, ćwiczenia wykształcające poczucie rytmu, zabawy ruchowe, oraz taniec do muzyki ludowej i etnicznej. Istotną rolę spełniają wszelakie pomoce wizualne i dydaktyczne, obrazujące słownictwo używane w piosenkach. Ważnym elementem zajęć, w szczególności w najmłodszych grupach jest zachowanie określonej rutyny, dzięki której dzieci czują się bezpiecznie i są świadome następowania po sobie każdego z etapów zajęć.
www.musicalbabies.pl

Rytmika –Prowadząca Anna Mikoda.
Pani Ania jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu na kierunku kompozycja i teoria muzyki, specjalność: muzykoterapia. Ukończyła także Państwową Szkołę Muzyczną II-go st. im. Mieczysława Karłowicza w Zielonej Górze w zakresie gry na skrzypcach. Ponadto oprócz skrzypiec gra również na pianinie i gitarze. Podczas swoich zajęć wykorzystuje także różnorodne instrumenty perkusyjne, które są atrakcją dla dzieci. Pani Anna z łatwością nawiązuje kontakt z dziećmi i potrafi dostosować poszczególne ćwiczenia do możliwości grupy.

Zajęcia ogólnorozwojowe. Prowadzone przez Nas zajęcia ogólnorozwojowe mają na celu wspieranie i stymulowanie rozwoju psychomotorycznego dzieci poprzez ćwiczenia dużej i małej motoryki, równoważne oraz koordynacyjne. Poziom trudności i intensywności zadań jest zawsze dostosowany do możliwości grupy, ale stopniowo podnoszony, tak aby miał wpływ rozwojowy. Ćwiczenia te prowadzone są w najbardziej atrakcyjny i przyjazny sposób dla dzieci – czyli zabawę z wykorzystaniem piosenek ruchowych czy pomocy takich jak np.: piłki, tory przeszkód, bańki mydlane. Bardzo ważnym elementem zajęć jest także wyrabianie wzorców prawidłowej postawy ciała, tak aby w przyszłości uniknąć wad postawy.

W Krainie Dziecięcych Eksperymentów – prowadząca Małgorzata Zubaszewska
Pani Małgosia jest absolwentką Uniwersytetu Zielonogórskiego na kierunku Fizyka, obecnie przygotowuje rozprawę doktorską na temat zjawisk krytycznych występujących w otaczającym świecie. Prywatnie pełna energii i zaskakujących pomysłów na wspaniałą zabawę mama 4 letniego Antosia oraz 2 letniej Amelci. Zajęcia prowadzone przez Panią Małgosię przygotowane są z myślą o rozwoju dwu i trzyletnich dzieci, aby poprzez zabawę i samodzielne przeprowadzanie pierwszych eksperymentów naukowych móc w naturalny sposób zaspokoić nieposkromioną w tym wieku ciekawość świata i rozbudzić chęć odkrywania piękna przyrody.  Podczas co dwutygodniowych zajęć ‚W Krainie Dziecięcych Eksperymentów mali odkrywcy będą mieli okazję dowiedzieć się o istnieniu naszych nieodłącznych przyjaciół – Wody i Powietrza, wyruszą w niesamowitą krainę poznawania dźwięków i kolorów, podążą tropem działania siły magnetycznej, odwiedzą fabrykę wysokich i niskich napięć, przekroczą bramy placu zabaw nawiązując współpracę z równowagą i siłą grawitacji.

Zajęcia ruchowe z elementami karate – prowadząca Alicja Karwot-Sikora ( o mnie )                                                                                                                                                      Zajęcia ruchowe z elementami karate dla dzieci w wieku żłobkowym. Dzieci nauczą się: 

  • skupiać uwagę
  • pilnie słuchać
  • obserwować i naśladować
  • współpracować w grupie
  • poznawać swoje mocne strony
  • radzić sobie z emocjami
  • podstaw Karate Tradycyjnego

Program kładzie nacisk na wypracowanie i poprawę cech motorycznych, rozwój symetrii i dynamiki ruchów oraz na sferę emocjonalno-społeczną